تبلیغات

دنیای رایانه
 
بیا تو ،،،، نیای از دستت میره ها !!!!

 همکاری سه ساله شرکت‌های مایکروسافت و فیس‌بوک به یک اسلحه قدرتمند در مقابل گوگل و شبکه‌های اجتماعی وابسته به آن تبدیل شده است. در این میان، یکی از مدیران ارشد مایکروسافت تایید کرد که این شرکت درخواست خرید بزرگترین شبکه اجتماعی آنلاین جهان یعنی فیس‌بوک را به مدیران آن داده است.
فریتز لانمن مدیر مرکز استراتژی‌های خارجی و خریدهای بزرگ مایکروسافت طی مصاحبه‌ای تایید کرد که استیو بالمر مدیرعامل این شرکت طی جلسه‌ای که با مارک زوکربرگ موسس فیس‌بوک داشته، به او پیشنهاد خرید این شرکت را داده است.
لانمن گفت: «بله؛ ما تلاش کردیم تا شرکت فیس‌بوک را خریداری کنیم. فیس‌بوک در زمینه‌های مختلف با مایکروسافت و فعالیت‌های قبلی آن شباهت دارد».
اخبار منتشر شده حاکی از آن است که مایکروسافت پیشنهاد خرید فیس‌بوک به مبلغ 15 میلیارد دلار را مطرح کرده که البته این خبر از سوی لانمن تایید نشده است. گفته می‌شود که سخنگوی مایکروسافت نیز در پاسخ به این سوال که مایکروسافت رقم مذکور را برای خرید فیس‌بوک پیشنهاد داده، هیچ چیز نگفت.
خبرهای منتشر شده از سوی منابع آگاه پس از دیدار بالمر و زوکربرگ حکایت از پذیرفته نشدن این پیشنهاد از جانب مدیرعامل فیس‌بوک دارد. زوکربرگ در اکتبر 2007 فیس‌بوک را با سرمایه‌گذاری 240 میلیون دلاری راه‌اندازی کرده بود که ارزش سهام این شرکت هم‌اکنون 15 میلیارد دلار محاسبه می‌شود.


ادامه مطلب

طبقه بندی: اینترنت، 
نوشته شده در تاریخ سه شنبه هفتم تیرماه سال 1390 توسط میلاد اکبری
|:  

ا
افزایش آمار بازدید